paznokcie
Blog

Jak usuwać skórki wokół paznokci? 

Suche skórki wokół paznokci to problem, z jakim zmaga się wiele kobiet. Ma to miejsce zwłaszcza w czasie zimy. Niższe temperatury i mroźne powietrze nie służą kondycji dłoni, wobec czego należy w takim okresie jeszcze bardziej o nie zadbać. Skórki, jakie narastają wokół płytki paznokcia powinny być usuwane sprawnie, bezboleśnie i przede wszystkim w taki sposób, by było to zarówno bezpieczne, jak i estetyczne. Nie można doprowadzić do uszkodzenia naskórka. Wówczas bowiem nawet najpiękniejszy manicure nie wyglądałby dobrze. 

Czy skórki wokół paznokci należy wycinać? 

Wycinanie skórek wokół paznokci nie jest zbyt popularne. W tym temacie można znaleźć sporo negatywnych opinii. Kiedy nie ma się wprawy, można uszkodzić naskórek. Dlatego warto to pozostawić doświadczonej ekspertce. Ona na pewno zajmie się wszystkim perfekcyjnie i nie będzie ryzyka, że coś byłoby zrobione nieprawidłowo. Trzeba mieć świadomość, że nieprawidłowe usunięcie lub zbyt głębokie wycięcie przesuszonych skórek, a więc wałów okołopaznokciowych może wiązać się z dużym bólem. Skórki otaczające paznokieć mają za zadanie ochronić macierz paznokcia przed uszkodzeniem. Jeśli będą wycięte zbyt głęboko, może się to skończyć ich skaleczeniem. W efekcie, może pojawić się nawet stan zapalny i infekcja. W związku z tym, gdy nie ma się zbyt dużego doświadczenia, to czynność taką lepiej będzie pozostawić doświadczonej kosmetyczce, a osobiście jedynie delikatnie odsunąć skórki patyczkiem. Oczywiście, kiedy ma się pewne umiejętności, można to też spróbować zrobić samodzielnie. 

manicure hybrydowy mocno wyciete skorki

W jaki sposób poprawnie usuwać skórki? 

Warto dowiedzieć się, jak bezbłędnie usuwać skórki, żeby nie pojawiły się żadne komplikacje, na przykład pod postacią stanów zapalnych. Przede wszystkim, skórki powinno się bardzo dokładnie namoczyć. W tym celu ręce można przytrzymać dłużej pod ciepłą wodą albo nałożyć na płytkę paznokcia specjalny kosmetyk, jakiego formuła ma na celu zmiękczenie skórek. Do usuwania skórek można wybrać jedną z dwóch technik, odsuwanie albo wycinanie. Niezależnie od tego, jaką metodę się wybierze, potrzebny jest drewniany patyczek albo kopytko do paznokci, jakim delikatnie odsuwa się zniszczone skórki. Kiedy zaś martwy naskórek mocno będzie narastać na płytkę paznokcia, można wtedy je wyciąć. Tutaj należy skorzystać z cążek albo z nożyczek i powycinać odsunięty z pomocą drewnianego patyczka naskórek. Trzeba jedynie mieć na uwadze to, żeby nie ciągnąć za resztki skórek, ponieważ takie nieprzemyślane ruchy mogą doprowadzić nawet do pojawienia się zakażenia. Na rynku można znaleźć wiele preparatów z zastosowaniem jakich da się umiejętnie usuwać skórki. Są to na przykład specjalne płyny albo żele przeznaczone do ich zmiękczania. Znajdujący się w nich wodorotlenek sodu zmiękcza naskórek, wobec czego usunięcie skórek nie jest już tak kłopotliwe.
Pewne jest jedno, pozbycie się skórek sprawi, że dłonie będą prezentowały się pięknie. Wówczas można zrobić dowolną stylizację paznokci i cieszyć się tym, w jaki sposób się ona prezentuje. 

Sprawdź też informacje na temat odżywki światło utwardzalnej IBX – https://easywaxing.pl/pl/ibx-odzywka-swiatloutwardzalna-do-paznokci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *