manicure 8
Blog

Fale na paznokciach, czyli pomysł na szybkie zdobienia   

Jeśli jesteś miłośniczką paznokci i śledzisz trendy z tego zakresu, to na pewno zauważyłaś,
że na bieżąco pojawiają się nowe inspiracje, jakie można między innymi dopasować do pory roku. Są też takie stylizacje, jakie od kilku sezonów cieszą się dużą popularnością.
Jedną z takich propozycji są na przykład fale na paznokciach. Szczególnie, że da się je zrobić bez większego wysiłku. Zdobienie takie można wykonać samodzielnie, o ile ma się już jakieś doświadczenie w robieniu manicure. Sporo kobiet decyduje się natomiast na to, aby stylizacja taka była wykonana w profesjonalnym studio. Wtedy efekty są najlepsze. 

Paznokcie z falami: oryginalny look

Paznokcie z falami to niewątpliwie świetny pomysł na to, aby uzyskać oryginalny look.
Robi się je szybko, są efektywne i prezentują się faktycznie niepowtarzalnie. Zaledwie kilka ruchów pędzlem wystarczy do tego, by cieszyć się niezwykłą stylizacją.
Co ciekawe, fale mogą mieć różny charakter, w zależności od tego, jak stylistka je poprowadzi i z jakim kolorem połączy. Przede wszystkim paznokcie z falami polecane są do wakacyjnych stylizacji. Cieliste paznokcie hybrydowe ozdobione w ten sposób, zarówno kontrastowymi, jak i pastelowymi kolorami będą przyciągać uwagę i świetnie sprawdzą się w połączeniu z wakacyjnym ubiorem. Można też taką stylizację połączyć z delikatnymi kreskami, żeby uzyskać interesujący efekt końcowy. Morskie fale na paznokciach można uzyskać bardzo łatwo. Wystarczy utworzyć lakierem zarys fali i utwardzić ją w lampie UV/LED. Następnie można wszystko jeszcze w lampie skorygować, ponieważ dopiero tam paznokcie są zrobione solidnie.
Oczywiście, im więcej ktoś ma wprawy, na tym większe eksperymenty może sobie pozwalać. Na przykład, można zdecydować się na efekt morskiej piany, który jest szczególnie chętnie wybierany porą letnią. Fale mogą też sprawdzić się w przypadku klientek, które na co dzień robią spokojne stylizacje, takie jak french. W tym przypadku należy jednak uważać na to, żeby nie przesadzić. 

manicure niebieski błękitny z falami

Efekt kamienia – inna propozycja na uzyskanie niebanalnej stylizacji 

Innym efektem, równie chętnie wybieranym jak efekt fali jest efekt kamienia. Jeśli nie lubisz sztampowych stylizacji i symetryczności, to jest to rozwiązanie, jakiemu na pewno powinnaś przyjrzeć się bliżej. Zdobienie to aktualnie jest nad wyraz popularne. Nie bez znaczenia dla pań jest nie tylko to, jak prezentuje się wizualnie, ale również fakt, iż nie domaga się dużego nakładu pracy. Efekt kamienia nie ogranicza w żaden sposób w dobieranej kolorystyce. Można wybierać błyszczące rozwiązania, umiejętnie zestawione ze sobą kolory pastelowe i bardziej ekstrawaganckie, jak i matowe wykończenia. Oznacza to, że w ramach jednej stylizacji da się wykorzystać kilka trendów. Udając się do profesjonalnej stylistki paznokci nie trzeba się martwić, ponieważ taka osoba z pewnością podpowie, co jest warte uwagi. Wystarczy opowiedzieć jej, co się lubi i jakie ma się oczekiwania, a wśród wielu efektów zostanie wybrany ten, który będzie najkorzystniejszy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *