pedicure 5
Blog

Dlaczego warto regularnie robić pedicure? 

Regularnie wykonywany pedicure wiąże się z wieloma korzyściami. Nie tak dawno kobiety nie przykładały aż tak dużej uwagi do tego, jak prezentują się ich stopy. Obecnie sporo się
w tym temacie zmieniło. Kiedyś pójście do kosmetyczki ze stopami było wręcz wstydliwym tematem. Teraz nie jest to aż tak kłopotliwe. Nawet jeśli na stopach mamy odciski albo zmagamy się z wrastającymi paznokciami, warto zadbać o pielęgnację stóp, a później o ich estetyczną stylizację. Zalet z tego wynikających jest wiele i przekonują, by się do tego zdecydować. 

Zalety pedicure 

Najważniejszą zaletą wynikającą z samej pielęgnacji paznokci tuż przed zrobieniem pedicure jest to, że można maksymalnie nawilżyć stopy, co jest szczególnie ważne po zimie, gdy nogi były przyzwyczajone do ciężkiego obuwia. Równocześnie, można się pozbyć zrogowaciałego naskórka, zwłaszcza gdy do pedicure użyje się frezarki, a później tarki i zrobi peeling.
Zabieg taki można wykonać w warunkach domowych, jak i można zdecydować się na zrobienie tego w profesjonalnym gabinecie. Wówczas ma się jeszcze większą gwarancję,
że całość zostanie zrobiona jak należy. Dobre złuszczenie stóp zapewni lepsze wchłanianie się kremu lub innych preparatów. Na zadbanych stopach również stylizacja paznokci zaprezentuje się świetnie. Drugą zaletą, ściśle powiązaną z wymienioną jako pierwszą jest to, że można będzie też zadbać o odpowiednią higienę paznokci. Regularne uczęszczanie na pedicure pozwala zminimalizować ryzyko zakażeń, daje szansę na regularne pozbywanie się brudu oraz starych skórek przy paznokciach. Jeśli natomiast okazałoby się, że paznokcie wrastałyby, konieczny może okazać się pedicure leczniczy. Doświadczona stylistka paznokci od razu zwróci na to uwagę klientki. Wtedy należy udać się do podologa, który założy specjalne klamry mające na celu korygować wrastające paznokcie. Kolejną zaletą jest to, że kiedy ma się do czynienia z paznokciami wyleczonymi i wypielęgnowanymi, to pedicure jest prawdziwą przyjemnością. Wystarczy wygodnie rozsiąść się w fotelu, a także cieszyć profesjonalną opieką kosmetyczki. 

Dobrze wykonany pedicure 

Dobrze wykonany zabieg pedicure wraz z odpowiednią pielęgnacją to podstawa do tego,
aby latem stopy prezentowały się idealnie. O tym, jak często zabieg ma być wykonany decyduje kosmetolog. Warto w takim razie znaleźć salon mający bardzo dobre opinie, ponieważ nie będzie się trzeba przejmować, iż ktoś mógłby nam zaszkodzić.
Zalety wynikające ze zrobienia pedicure są spore i w każdej sytuacji należy dbać o to, aby faktycznie wiele na tym zyskać. Szczególnie, gdy wcześniej nie przywiązywano zbytniej uwagi do tego, by dbać o stopy. Pedicure wykonany tuż przed zrobieniem wakacyjnej stylizacji to coś, na co dobrze się decydować. Można wtedy poczuć się lepiej, atrakcyjniej i przede wszystkim mieć świadomość, że dba się o swoje ciało jak należy. Co więcej, można też zdecydować się na to, aby pedicure robić o każdej porze roku i wtedy szybko można będzie dostrzec, że stan stóp jest znacznie lepszy aniżeli w przeszłości. 

Więcej o rodzajach pedicure przeczytasz na stronie: https://easywaxing.pl/pl/pedicure-hybrydowy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *