depilacja
Uncategorized

Depilacja woskiem – czy naprawdę boli? 

Idealnie gładka skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn, dlatego stale szukamy skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych do depilacji, ale większość z nas i tak stawia na tradycyjny wosk. To stosunkowo tanie rozwiązanie pozwala cieszyć się jedwabistym ciałem nawet przez kilka tygodni. Zabieg wielu kojarzy się jednak z bólem i dużym stresem. Jak jest zatem naprawdę? 

Profesjonalne wykonanie kluczem do sukcesu

Depilacja woskiem okazuje się nie bardziej bolesna od tej wykonanej chociażby depilatorem. Osoby z przykrymi doświadczeniami po zabiegach tego  typu to w dużej mierze amatorzy, którzy wykorzystywali wosk po raz pierwszy na swojej skórze. Kosmetolodzy w profesjonalnych salonach doskonale radzą sobie z produktami do depilacji, a dzięki eksperckiej wiedzy mogą zmniejszyć odczucia bólowe. Profesjonalista przeprowadzi krótki wywiad, na którego podstawie dopasuje sposób wykonywania zabiegu. Oczywiście dłuższy staż pracy okazuje się tutaj kluczowy. Pracownicy Easy Waxing są świetnie przeszkoleni, a przy tym szczycą się latami praktyki zawodowej. Najlepszym tego potwierdzeniem są klienci, którzy zmieniają swoje podejście do wosku po wizycie w naszym salonie! 

Jak zmniejszyć nieprzyjemne odczucia?

Do zabiegu depilacji woskiem należy się odpowiednio przygotować. Poza zapuszczaniem włosków warto przede wszystkim zadbać o kondycję naszej skóry. Regularne peelingi oraz balsamowanie potrafią zdziałać cuda! Nawilżona skóra znacznie lepiej poddaje się zabiegowi, a zrywanie wosku czy pasków nie powoduje podrażnień. Po depilacji z kolei zaleca się korzystanie z delikatnych kosmetyków, które ukoją naszą skórę. Pamiętajmy o tym, że kofeina stymuluje krążenie krwi i podnosi jej wrażliwość W dniu depilacji warto zatem zrezygnować z porannej kawy na rzecz większego komfortu podczas wizyty u kosmetologa. 

Z czasem będzie lepiej!

Nie od dziś wiadomo, że pierwsza depilacja jest najbardziej bolesna. Z czasem skóra włoski stają się cieńsze i słabsze, a skóra się przyzwyczaja. Gwarantujemy, ze kolejne zabiegi są przyjemniejsze oraz mniej czasochłonne.

Kto nie może wykonywać depilacji woskiem?

Niekiedy zdarza się, że silny ból wynika z przeciwwskazań do wykonywania depilacji woskiem. Nie powinniśmy korzystać z zabiegów tego typu przy żylakach, zapaleniu żył, a nawet przy mocno rozszerzonych naczynkach. Nie wykonuje się depilacji na skórze dotkniętej zakażeniem bakteryjnym czy też grzybiczym. Pamiętajmy, że ciało po opalaniu, a co gorsza spaleniu słonecznym  jest wyjątkowo wrażliwe i absolutnie nie usuwamy na nim owłosienia w inwazyjny sposób. 

Podsumowując, ból przy depilacji laserowej zależy od przygotowania do zabiegu, grubości włosków i od stanu naszej skóry. Zabieg wykonany profesjonalnie jest przy tym najbezpieczniejszym i możliwie najmniej bolesnym rozwiązaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *