Blog

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa choć znana jest z nazwy od wielu lat, to jednak nie każdy orientuje się, na czym dokładnie polega i czy w ogóle trzeba się jakoś do tego zabiegu przygotować. Dziś przeprowadzić go można nawet w zaciszu własnego domu, ale odpowiednie przygotowanie jest ważne.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Bardzo często depilacja laserowa jest kojarzona z jednorazowym zabiegiem, który zapewnia długotrwałe efekty. W rzeczywistości składa się z kilku, przeważnie 6-9 zabiegów, co dokładnie zależy od koloru oraz grubości włosa. Zanim kosmetolog przystąpi do działania, zadaje kilka ważnych pytań. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi dobiera parametry depilacji oraz wykonuje tak zwaną próbę laserową. Dzięki temu kosmetolog może ocenić reakcję skóry na wiązkę laserową. To działanie ma również na celu sprawdzenie, czy przypadkiem nie wywołuje ona działań niepożądanych. Dopiero po tym przeprowadza się właściwą serię zabiegów. Zabieg nie trwa zbyt długo i raczej nie jest bolesny, ale może sprawiać mały dyskomfort. Czasem skóra po nim jest nieco podrażniona. Odpowiednio wykonana depilacja gwarantuje satysfakcjonujące efekty – idealnie gładką skórę przez długi, długi czas.

depilacja laserowa podbródka w studiu kosmetycznym

Zanim nastąpi depilacja laserowa – przygotowanie

Przed przystąpieniem do zabiegu, trzeba w odpowiedni sposób się do niego przygotować. Nie jest to jednak nic wielkiego. Chodzi tu wyłącznie o to, aby dzień wcześniej ogolić maszynką te miejsca, które będą depilowane. Przed przystąpieniem do depilacji, miejsca te muszą być również umyte i osuszone. Ma to na celu oczyszczenie skóry z kosmetyków i zanieczyszczeń. Ponadto nie należy opalać się co najmniej miesiąc przed depilacją. Nie wolno również depilować skóry kremem czy woskiem minimum miesiąc przed zabiegiem. Przed zabiegiem nie można też stosować preparatów z retinoidami, pochodnymi witaminy A, C oraz kwasami owocowymi. Nie można przyjmować antybiotyków na 2 tygodnie przed depilacją. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o przygotowania do zabiegu.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do depilacji?

Warto przede wszystkim mieć na uwadze to, że istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Nie zaleca się tego zabiegu kobietom, które są w ciąży i osobom mającym świeżą opaleniznę. Depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla osób, które zmagają się z chorobami skóry, mają rany i pęcherze, padaczkę czy rozrusznik serca. Odradza się depilację osobom z nowotworami, po zabiegach chirurgicznych, stosujących leki fotouczulające i ze skłonnością do przebarwień. Może również zdarzyć się tak, że osoby, które mają na przykład jasne owłosienie, mogą nie zostać zakwalifikowane do depilacji. To z powodu zbyt małej ilości pigmentu. U tych osób zabieg może nie przynieść efektów.

Aby zabieg depilacji laserowej przyniósł upragnione efekty, trzeba przeprowadzić go profesjonalnie i dobrze się do niego przygotować. Wystarczy dostosować się do tych kilku zasad, aby móc cieszyć się gładkimi, pozbawionymi owłosienia nogami, pachami czy też innymi częściami ciała.

Więcej informacji na https://easywaxing.pl/pl/depilacja-laserowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *