Makijaż
Makijaż,  Podkłady,  Porady

Te błędy w makijażu postarzają Cię!

Odpowiedni makijaż może odjąć nam lat, jednak jeśli popełnimy podstawowe błędy w jego wykonaniu to z pewnością będziemy wyglądać o wiele starzej, a tego z pewnością woleli byśmy uniknąć. Jednym z podstawowych błędów jest złe dobranie podkładu. W związku z tym warto poświęcić nieco czasu, aby znaleźć najlepszy podkład, który będzie idealnie współgrał z naszą skórą. W niektórych drogeriach możemy liczyć na pomoc profesjonalisty w tym zakresie. Wraz wiekiem koloryt skóry nieco się zmienia, nie będzie więc pasował nam ten sam podkład, który stosowałyśmy 10 lat wcześniej.

Najlepszy podkład – jak go nakładać?

Niestety również wielki błąd popełniamy często, bo nie wiemy co zastosować do nakładania podkładu. To również niezwykle ważny element, gdyż wpływa na jednolitość skóry pokrytej tym kosmetykiem. Świetnie w tej roli sprawdzi się gąbka do makijażu beauty blender. Musimy również zwracać uwagę na ewentualny dekolt i szyje. Wiele osób pomija je w czasie wykonywania makijażu, a wówczas widoczne jest wyraźne odcięcie na linii żuchwy. Do nakładania podkładu możemy również zastosować inne akcesoria, jednak beauty blender cieszy się obecnie najlepszą opinią wśród makijażystów.

Jakie jeszcze błędy w makijażu popełniamy?

Nawet jeśli mamy perfekcyjnie nałożony najlepszy podkład, to możemy innymi błędami sprawić, że będziemy wyglądać starzej niż w rzeczywistości. Stosowanie nadmiernie dużych ilości korektora również sprawia, że wyglądamy starzej. Tuszujmy niewielkie zmiany i poprawiajmy owal twarzy, jednak nie przesadzajmy z tymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *