Makijaż
Makijaż,  Podkłady,  Porady

Konturowanie na sucho i na mokro – zalety i wady każdej z tych opcji

Gąbka do makijażu beauty blender może zostać zastosowana zarówno w konturowaniu na sucho, jak i na mokro. W obu tych technikach wyróżnia się podstawowa różnica, którą jest w tym wypadku efekt końcowy, jaki chcemy otrzymać. Gąbka do makijażu może być tu jednak narzędziem uniwersalnym. Pamiętajmy, że jedna i druga metoda wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków, a właściwie ich odcieni, które pomogą w osiągnięciu dokładnie tego czego oczekujemy.

Gąbka do makijażu- konturowanie na sucho

Konturowanie na sucho sprasowanymi i sypkimi kosmetykami, to coś z czym z powodzeniem poradzi sobie gąbka do makijażu. Metoda ta wyróżnia się znaczną delikatnością, w związku z czym z pewnością dobrze sprawdzi się w makijażu dziennym. Jednak z pewnością nakładanie poszczególnych odcieni i modelowanie owalu twarzy wymaga to nałożenia większej ilości warstw i dokładności.

Gąbka do makijażu beauty blender i konturowanie na mokro

Konturowanie na mokro opiera się na innych kosmetykach, niż poprzednia opcja. Są one intensywniejsze, przez co nakładanie ich wymaga większej precyzji, a dla zadowalającego efektu również wprawy. Gąbka do makijażu beauty blender z pewnością będzie w tej kwestii bardzo pomocna. Konturowanie na mokro zdecydowanie lepiej prezentuje się w makijażach wieczorowych, gdyż daje możliwość mocnego zarysowania idealnego owalu twarzy, co będzie perfekcyjnie prezentować się również w sztucznym świetle.

Czemu nakładać z wykorzystaniem beauty blender?

Gąbka blender to perfekcyjne nałożenie każdego kosmetyku, przy tym idealnie dopasowane do powierzchni naszej skóry. Świetnie wygładza i idealnie prezentuje się każdy makijaż. Wielu wizażystów i makijażystów uważa, że gąbka blender to najlepsze rozwiązanie jakie w ostatnich latach pojawiło się na rynku kosmetycznym, gdyż może bardzo ułatwić stworzenie pięknego makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *