Makijaż
Makijaż,  Podkłady,  Porady

Czym się kierować przy wyborze koloru podkładu?

Podkład do makijażu jest jego niezwykle ważnym elementem, który istotnie wpływa n ostateczny wygląd tego, co stworzymy na własnej twarzy. Wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniego dla siebie podkładu, zupełnie nie wiedzą czym kierować się podczas wyboru. Postaramy się podpowiedzieć, jak wybrać najlepszy podkład dla siebie, w ten sposób półka ze źle dopasowanymi kosmetykami może skutecznie przestać się powiększać.

Jak wybrać najlepszy podkład – nie spiesz się

Podkłady często kupujemy w drogeria czy nawet centrach handlowych. Z pewnością nie są to miejsca, w których atmosfera sprzyja spokojnym zakupom. Jednak, aby wybrać najlepszy podkład musimy się zastanowić, poświęcić nieco czasu i się przyjrzeć. Warto zabrać ze sobą własne lusterko. Sztuczne światło w sklepach i jego kolor sprawiają, że barwa podkładu, którą obserwujemy jest zupełnie inna niż w rzeczywistości i może dość do przekłamania. Dlatego najlepiej oznaczyć sobie na skórze kilka próbek i wyjść na dwór. Taak przejrzeć się w lustrze i wybrać.

Podkład do makijażu – sprawdzamy kolor

Dobrać odpowiedni podkład do makijażu, w kolorze, w którym będziemy się dobrze czuć bywa trudne i o czym często nie wiemy zmienia się z wiekiem. Nasza skóra może zmieniać nieco kolor i poziom ukrwienia jak się starzejemy,, dlatego tez podkład powinien dodać wówczas nieco blasku i tu się sprawdzą podkłady z nutą brzoskwini. Młode osoby z kolei bardzo często mogą wybierać beże o różnym nasyceniu.

Jak sprawdzić kolor?

Przez długi czas mówiło się o sprawdzaniu koloru na przegubie pomiędzy kciukiem a nadgarstkiem. Jednak jak łatwo zauważyć skóra ma tam mimo wszystko inny kolor niż na twarzy i wynik może nie być miarodajny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu bez makijażu, zrobienie pasków z wybranych kolorów na żuchwie i wyjście na dwór w celu zdecydowania się na konkretny kolor. Wówczas wybierzemy najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *