Makijaż
Makijaż,  Podkłady,  Porady

Czym aplikować mocno kryjący podkład?

Jeśli stosujemy mocno kryjący podkład, w celu wyrównania powierzchni naszej skóry i ukrycia wszelkich występujących na niej niedoskonałości, to musimy liczyć się z ryzykiem osiągnięcia efektu maski. Aby tego uniknąć przyda nam się gąbka do nakładania makijażu. Obecnie jedną z najlepiej rozpoznawalnych na rynku i wyróżniających się świetnymi właściwościami jest beauty blender. Gąbka do podkładu powinna bowiem pozwolić uniknąć smug i nierówności.

Gąbka do podkładu- jak jej używać

Gąbka do nakładania makijażu może mieć różny kształt i właściwości. Jeśli stosujemy najtańsze trójkąciki z drogerii, to mogą przeszkadzać nam kanty, jednak warto wykorzystać różną porowatość poszczególnych powierzchni dla osiągnięcia lepszego efektu. Gąbka do podkładu beauty blender z kolei jest jednorodna, bez kantów, o stożkowatym kształcie. Pozwala nakładać makijaż na mokro, dzięki czemu robimy to delikatniej.

Uwaga na ilość

Oczywiście gąbka do nakładania podkładu będzie pomocna, jednak decydując się na mocno kryjący podkład powinniśmy również uważać z jego ilością. Nie jest to z pewnością lekki kosmetyk i może znacząco obciążyć naszą skórę, sprawiając, że będziemy wyglądać jak w przebraniu. Beauty blender to gąbka do nakładania podkładu, na której widzimy ile kosmetyku mamy do dyspozycji, bo nie przedostaje się on do jej głębszych warstw, pozostając na wierzchu. Do aplikacji podkładu możemy na upartego użyć również innych akcesoriów, jednak w przypadku kryjących rozwiązań, mogą one niewystarczająco spełnić swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *